‘BEREKET KONVOYU’ MAKEDONYA’DA

Balkanlar'da iftar ve kültür sofraları kurmaya devam eden Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, Makedonya’nın Debre-Mavrova ve Gostivar şehirleri ile Üsküp’ün Kırçova ilçesinde de iftar programları düzenledi. Her üç iftar programında da yaklaşık 6 bin Müslüman birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadı.

‘BEREKET KONVOYU’ MAKEDONYA MANASTIR'DA

Balkanlar'da binlerce kilometre yol kat ettikten sonra Makedonya'ya ulaşan Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, buradaki ilk iftar programını Manastır'da düzenledi. Manastır'da 2 bin kişilik iftar sofrası kuran konvoy, Makedonya'da da büyük ilgiyle karşılandı.

‘BEREKET KONVOYU’ ARNAVUTLUK YOLCULUĞUNU TAMAMLADI

Balkanlar’da iftar ve kültür sofraları kurmaya devam eden Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, Arnavutluk’taki ikinci iftar programını Peshkopia’da düzenledi. Peshkopia’da yaklaşık 2 bin kişilik iftar sofrası kuran konvoya Müslümanlar büyük ilgi gösterdi.

‘BEREKET KONVOYU’ ARNAVUTLUK’TA

Balkanlar’daki gönül seferini sürdüren Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, Arnavutluk’un başkenti Tiran’da 2 bin kişilik iftar sofrası kurdu.

‘BEREKET KONVOYU’ KOSOVA PRİZREN’DE

‘Kardeşlik sınır tanımaz’ sloganı ile 13 yıldır Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar ve gönül sofraları hazırlayan Bereket Konvoyu, Kosova Prizren’de de 2 bin kişilik iftar sofrası kurdu. Başkan Atila Aydıner’in de katıldığı Prizren’deki iftar programına ilgi büyüktü.

‘BEREKET KONVOYU’ KARADAĞ’DA

Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar ve gönül sofraları kurmaya devam eden Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, ‘Evlad-ı Fatihan’daki sekizinci iftar programını Karadağ Rojaye’de düzenledi. Rojaye’de 2 bin kişilik iftar sofrası kuran konvoya ilgi büyüktü.

‘BEREKET KONVOYU’ SIRBİSTAN YOLCULUĞUNU TAMAMLADI

‘Kardeşlik Sınır Tanımaz’ sloganıyla 13. kez Balkanlar’da gönül seferine çıkan Bayrampaşa Belediyesi'nin Bereket Konvoyu, Sırbistan’daki üçüncü ve son iftar programını Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Novi Pazar’da düzenledi.

‘BEREKET KONVOYU’ SIRBİSTAN’DA

‘Kardeşlik Sınır Tanımaz’ sloganıyla 13. kez Balkanlar’da gönül seferine çıkan Bayrampaşa Belediyesi'nin Bereket Konvoyu, Sırbistan’daki ikinci iftar programını Sjenica’da düzenledi. 2 bin 500 kişiyi iftar sofrasında buluşturan konvoya ilgi büyüktü.

‘BEREKET KONVOYU’ BOSNA HERSEK TURUNU TAMAMLADI

Balkanlar’daki gönül seferini sürdüren Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu Bosna Hersek’teki ikinci ve son iftar programını Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Maglaj’da düzenledi. Maglaj’da 2 bin 500 kişiye iftar veren konvoya ilgi büyüktü.

‘BEREKET KONVOYU’ BOSNA-HERSEK’TE

Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar sofraları kurmaya devam eden Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu Bosna-Hersek turuna başladı.

BEREKET KONVOYU BELGRAD’DA GÖNÜLLERİ FETHETTİ

‘Kardeşlik Sınır Tanımaz’ sloganıyla 13. kez Balkanlar’da gönül seferine çıkan Bayrampaşa Belediyesi'nin Bereket Konvoyu, yine bir ilke imza atarak Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da iftar programı düzenledi.

‘BEREKET KONVOYU’ BULGARİSTAN CEBEL’DE

Bayrampaşa’dan dualarla yolcu edilen Bereket Konvoyu’nun ilk durağı Bulgaristan Cebel oldu.

‘EN BEREKETLİ KONVOY’ 13’ÜNCÜ KEZ BALKAN YOLLARINDA

Ramazan ayı boyunca Balkanlar’da iftar, gönül ve kültür sofraları kuracak olan Bayrampaşa Belediyesi’nin “Bereket Konvoyu” coşkulu bir programla 13’üncü kez Balkanlara uğurlandı.

‘BEREKET KONVOYU’ SIRBİSTAN BUJANOVAC'DA

Balkanlar'daki yolculuğunu sürdüren Bereket Konvoyu, Belgrad’dan sonra Sırbistan’daki ikinci iftar programını Bujanovac’da düzenledi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'in de katıldığı programda binlerce kişi aynı sofrayı paylaştı, birlikte iftar yaptı.

‘BEREKET KONVOYU’ MAKEDONYA YOLCULUĞUNU DA TAMAMLADI

Balkanları karış karış gezerek iftar ve gönül sofraları kuran Bereket Konvoyu Makedonya’daki üçüncü iftar programını Kumanova’da düzenledi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in de katıldığı Kumanova’daki programa soydaşlarımız ve dindaşlarımız büyük ilgi gösterdi.

‘BEREKET KONVOYU’ MAKEDONYA’DA GÖNÜL SOFRALARI KURUYOR

‘Kardeşlik sınır tanımaz’ sloganı ile 12 yıldır Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar ve gönül sofraları kuran Bereket Konvoyu, Manastır’ın ardından Makedonya Kırçova’da da binlerce kişilik iftar sofrası kurdu. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in de katıldığı Kırçova’daki iftar programına soydaşlarımız ve dindaşlarımız büyük ilgi gösterdi.

‘BEREKET KONVOYU’ MAKEDONYA MANASTIR'DA

Balkanlar'da binlerce kilometre yol kat ettikten sonra Makedonya'ya ulaşan Bereket Konvoyu, buradaki ilk iftar programını Manastır'da düzenledi. Manastır'da 2 bin kişilik iftar sofrası kuran konvoy, Makedonya'da da büyük ilgiyle karşılandı.

‘BEREKET KONVOYU’ ARNAVUTLUK YOLCULUĞUNU TAMAMLADI

Arnavutluk’taki ikinci iftar programını Korçe’de düzenleyen ‘Bereket Konvoyu’ buradaki yolculuğunu da tamamlayarak Makedonya’ya hareket etti.

‘BEREKET KONVOYU’ ARNAVUTLUK KAVAJE’DE

‘Kardeşlik sınır tanımaz’ sloganı ile 12 yıldır Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar ve gönül sofraları kuran Bereket Konvoyu, Arnavutluk Kavaje’de de binlerce kişilik iftar sofrası kurdu. Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sırakaya’nın da katıldığı Kavaje’deki iftar programına soydaşlarımız büyük ilgi gösterdi.

‘BEREKET KONVOYU’ KOSOVA YOLCULUĞUNU TAMAMLADI

‘Kardeşlik sınır tanımaz’ sloganı ile 12 yıldır Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar ve gönül sofraları kuran Bereket Konvoyu, Kaçanik’in ardından Kosova Prizren’de de binlerce kişilik iftar sofrası kurdu. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in de katıldığı Prizren’deki iftar programına soydaşlarımız büyük ilgi gösterdi.

‘BEREKET KONVOYU’ KOSOVA'DA

Balkanları karış karış gezerek iftar ve gönül sofraları kuran Bereket Konvoyu, Karadağ’ın ardından Kosova'ya ulaştı. Kosova’nın Kaçanik şehrinde binlerce kişilik iftar sofrası kuran konvoy, burada da büyük ilgiyle karşılandı.

‘BEREKET KONVOYU’ KARADAĞ'DA

Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar ve gönül sofraları kurmaya devam eden Bereket Konvoyu, Bosna-Hersek'in ardından Karadağ'a ulaştı. Karadağ'ın Gusinje şehrinde binlerce kişilik iftar sofrası kuran konvoy, soydaşlarımız tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

‘BEREKET KONVOYU’ BOSNA-HERSEK YOLCULUĞUNU TAMAMLADI

Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek soydaşlarımızı iftar sofralarında buluşturmaya devam eden Bereket Konvoyu, Bosna-Hersek’teki son iftar programını Srebrenik’te düzenledi. Katılımın yoğun olduğu programda yaklaşık 2 bin kişi birlikte orucunu açtı.

BALKANLAR’DA BAYRAMPAŞA RÜZGÂRI ESİYOR

Balkanlar’daki yolculuğunu sürdüren Bereket Konvoyu, bölgede iftar, gönül ve kültür sofraları kurmaya devam ediyor. Bosna-Hersek turuna Cazin ile başlayan konvoy bu kez de Tesanj’da 2 bin kişiye iftar verdi.

‘BEREKET KONVOYU’ BOSNA-HERSEK’TE

Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar sofraları kurmaya devam eden Bayrampaşa Belediyesi Bereket Konvoyu Bosna-Hersek turuna başladı. Bosna’daki ilk programını Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Cazin’de düzenleyen konvoy, burada 2 bin kişiye iftar verdi.

‘BEREKET KONVOYU’ ZAGREBLİLERLE BULUŞTU

Ramazan boyunca Balkanlar’da iftar, gönül ve kültür sofraları kurmak için 12’inci kez Balkanlara giden Bereket Konvoyu, Zagrebli Müslümanlarla buluştu.

150 YIL SONRA BELGRAD’DA İLK İFTAR PROGRAMI

Bu yıl bir ilke imza atan Bayrampaşa Belediyesi'nin Bereket Konvoyu, 12. yılında Belgrad'da 2 bin Müslüman’a iftar verdi. Böylece asırlar sonra Belgrad'da ezan sesi duyuldu.

‘BEREKET KONVOYU’ BULGARİSTAN PROGRAMINI TAMAMLADI

Bayrampaşa’dan dualarla yolcu edilen Bereket Konvoyu’nun ilk durağı Bulgaristan Cebel oldu. Cebel’de 3 bin kişilik iftar sofrası kuran konvoya ilgi büyüktü. Cebel'deki programın ardından konvoy Asenovgrad'da da iftar yemeği verdi.

‘BEREKET KONVOYU’ 12’İNCİ KEZ BALKAN YOLLARINDA

Ramazan ayı boyunca Balkanlar’da iftar, gönül ve kültür sofraları kuracak olan “Bereket Konvoyu” coşkulu bir programla 12’inci kez Balkanlara uğurlandı. Temsilen bir deveyi tutan Başkan Aydıner, eski geleneklere uygun olarak konvoya öncülük etti.

‘EN BEREKETLİ KONVOY’

Ramazan ayı boyunca Balkanları, on birinci kez, ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar, gönül ve kültür sofraları kuran Bereket Konvoyu, yolculuğunu tamamladı. İlk iftar programını Hırvatistan Zagreb’de düzenleyen konvoyun son durağı ise Bulgaristan Kırcaali oldu.

MAKEDONYA CUMHURBAŞKANI'NDAN BEREKET KONVOYU'NA ÖVGÜLER

Balkanlar’da iftar ve gönül sofraları kurmaya devam eden Bereket Konvoyu, Makedonya Debreşte’de ve Üsküp Güreler Köyü’nde coşkuyla karşılandı. Debreşte'deki programın onur konuğu Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov oldu.

‘BEREKET KONVOYU’ 11’İNCİ KEZ BALKAN YOLLARINDA

Ramazan ayı boyunca Balkanlar’da iftar, gönül ve kültür sofraları kuracak olan “Bereket Konvoyu” coşkulu bir programla 11’inci kez Balkanlara uğurlandı. Temsilen bir deveyi tutan Başkan Aydıner, eski geleneklere uygun olarak konvoya öncülük etti.

BAYRAMPAŞA’DA BİNLERCE KOMŞU AYNI SOFRAYI PAYLAŞTI

Bayrampaşa Belediyesi’nin, Ramazan ayı boyunca ilçedeki 11 mahallede toplam 23 noktada düzenlediği iftar programları sona erdi. Komşuluk iftarları kapsamında yaklaşık 150 bin kişi birlikte iftar yaptı. İftar sofralarında eller ve gönüller yine bir oldu.

KOSOVA'DA EZAN SESLERİ 'BAYRAMPAŞA CAMİSİNDEN' YÜKSELİYOR

Kosova’nın Mitroviça şehrinde 2012 yılında temeli atılan ‘Bayrampaşa İsa Bey Merkez Camii’ törenle ibadete açıldı.

BAYRAMPAŞA’DAN BOSNA’YA 3 TIR DOLUSU YARDIM

Bosna Hersek'te yaşanan sel felaketinin ardından yaraların sarılması için harekete geçen Bayrampaşa Belediyesi, selden zarar gören ailelere ulaştırılmak üzere 3 TIR dolusu yardım malzemesi gönderdi.