‘BEREKET KONVOYU’ KOSOVA PRİZREN’DE

‘Kardeşlik sınır tanımaz’ sloganı ile 13 yıldır Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar ve gönül sofraları hazırlayan Bereket Konvoyu, Kosova Prizren’de de 2 bin kişilik iftar sofrası kurdu. Başkan Atila Aydıner’in de katıldığı Prizren’deki iftar programına ilgi büyüktü.

Bayrampaşa’dan dualarla yolcu edilen Bereket Konvoyu, Balkanlar’ı karış karış gezmeye devam ediyor. Gittiği her yerde sevgi gösterileri ile karşılanan konvoy, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna-Hersek ve Karadağ’ın ardından Kosova’ya ulaştı. Kosova’daki ilk iftar programını Prizren’de düzenleyen konvoy, burada da büyük ilgiyle karşılandı. Yaklaşık 2 bin kişinin aynı anda iftar yaptığı program renkli görüntülere sahne oldu. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program protokol konuşmaları, sema ve halk oyunları gösterileri ile sürdü.

Prizren’deki iftar programına Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç ile Priştine Başkonsolosu Selen Evcit, Bayrampaşa Belediye Başkan yardımcıları İsmail Gemici ve Yalçın Sırakaya, bürokratlar, bölgedeki din adamları ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“BAYRAMPAŞA’NIN KARDEŞLİĞİNİ BALKANLARA TAŞIYORUZ”
Programda konuşan Başkan Atila Aydıner, “Balkanlar’daki kardeşlerimizle aynı iftar sofrasında âmin demekten mutluluk duyuyoruz. Bizler Bereket Konvoyumuz ile Bayrampaşa’dan Balkanlara dostluğumuzu ve kardeşliğimizi taşıyoruz. Bu projeyi 13 yıldır başarı ile sürdürmenin gururu içinde, Balkan coğrafyasında atalarımızın izini sürüyoruz. İftar sofralarımıza katılan, Balkanlar'da bu güzel atmosferin oluşmasına katkı sunan ve etkinliklerimizi büyük bir beğeni ile yakından takip eden herkese gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum. Biz Balkanlar’da eserlerimizle ve kültür projelerimizle var olmaya ve Bayrampaşa’nın kardeşliğini Balkanlara taşımaya devam edeceğiz” dedi.