‘BEREKET KONVOYU’ BOSNA-HERSEK’TE

Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar sofraları kurmaya devam eden Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu Bosna-Hersek turuna başladı. Bosna’daki ilk programını Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Zivinice’de düzenleyen konvoy, burada 2 bin 500 kişiye iftar verdi.

13’üncü kez çıktığı gönül seferini sürdüren Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, Balkanlar’da iftar ve kültür sofraları kurmaya devam ediyor. Bulgaristan ve Sırbistan’ın ardından konvoy Bosna-Hersek’e ulaştı. Bosna’nın Zivinice şehrinde 2 bin 500 kişiyi iftar sofrasında buluşturan konvoya ilgi büyüktü.

Zivinice’deki iftar programına Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Can Gökhan Balekoğlu’nun yanı sıra Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç, Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhiç, Zivinice Belediye Başkanı Samir Kamenjakoviç, Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Akif Yaman ve din adamları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Konvoy, 2 Haziran’da da Bosna-Hersek’in Maglaj şehrinde iftar programı düzenleyecek.

Bereket Konvoyu, Bosna-Hersek’in ardından sırasıyla Sırbistan, Karadağ, Kosova, Arnavutluk, Makedonya ve Yunanistan’da da iftar programları düzenleyerek yurda dönecek.