‘BEREKET KONVOYU’ SIRBİSTAN BUJANOVAC'DA

Balkanlar'daki yolculuğunu sürdüren Bereket Konvoyu, Belgrad’dan sonra Sırbistan’daki ikinci iftar programını Bujanovac’da düzenledi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'in de katıldığı programda binlerce kişi aynı sofrayı paylaştı, birlikte iftar yaptı.

‘Kardeşlik sınır tanımaz’ sloganı ile 12 yıldır Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar ve gönül sofraları kuran Bereket Konvoyu, gittiği her yerde sevgi gösterileri ile karşılanıyor. Konvoy, Bulgaristan, Sırbistan, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Karadağ, Kosova, Arnavutluk ve Makedonya’nın ardından Sırbistan’daki ikinci iftar programını Bujanovac’da düzenledi. Bujanovac’da binlerce kişilik iftar sofrası kuran konvoy, burada da büyük ilgiyle karşılandı. Yaklaşık 2 bin kişinin aynı anda iftar yaptığı programa Başkan Atila Aydıner de katıldı.

Bujanovac’daki iftar programına Başkan Aydıner’in yanı sıra Sırbistan Milletvekili Fatmir Heseni, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, Bujanovac Belediye Başkanı Saip Kamberi, Türker Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Türker, bölgedeki din adamları ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN AYDINER: BAYRAMPAŞA’NIN KARDEŞLİĞİNİ BALKANLARA TAŞIYORUZ
Bujonovac’daki iftar programında konuşan Başkan Atila Aydıner, “Balkanlar’daki dindaşlarımızla ve soydaşlarımızla aynı iftar sofrasında ‘âmin’ demekten mutluluk duyuyoruz. Bizler Bereket Konvoyumuz ile Bayrampaşa’dan Balkanlara dostluğumuzu ve kardeşliğimizi taşıyoruz. Bu projeyi 12 yıldır başarı ile sürdürmenin gururu içinde, Balkan coğrafyasında atalarımızın izini sürüyoruz. İftar sofralarımıza katılan, Balkanlar'da bu güzel atmosferin oluşmasına katkı sunan ve etkinliklerimizi büyük bir beğeni ile yakından takip eden herkese gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum. Biz Balkanlar’da eserlerimizle ve kültür projelerimizle var olmaya ve Bayrampaşa’nın kardeşliğini Balkanlara taşımaya devam edeceğiz.” dedi.

Programında sonunda Başkan Aydıner, protokol üyelerine ‘Bereket Konvoyu’ Tırı’nın maketini hediye etti.

KONVOY, YOLCULUĞUNU TAMAMLIYOR
Bujanovac’daki programın ardından Yunanistan’a hareket eden Bereket Konvoyu, 2 Temmuz Cuma günü İskeçe’de, 3 Temmuz Pazar günü de Gümülcine’de iftar sofraları kuracak. Konvoy, Yunanistan programları ile bu yılki Balkan yolculuğunu da tamamlayarak yurda dönecek.