‘BEREKET KONVOYU’ MAKEDONYA’DA GÖNÜL SOFRALARI KURUYOR

‘Kardeşlik sınır tanımaz’ sloganı ile 12 yıldır Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar ve gönül sofraları kuran Bereket Konvoyu, Manastır’ın ardından Makedonya Kırçova’da da binlerce kişilik iftar sofrası kurdu. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in de katıldığı Kırçova’daki iftar programına soydaşlarımız ve dindaşlarımız büyük ilgi gösterdi.

Bayrampaşa’dan dualarla yolcu edilen Bereket Konvoyu, Balkanlar’ı karış karış gezmeye devam ediyor. Gittiği her yerde sevgi gösterileri ile karşılanan konvoy, Bulgaristan, Sırbistan, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Karadağ, Kosova ve Arnavutluk’un ardından Makedonya’ya ulaştı. Makedonya’daki ikinci iftar programını Kırçova’da düzenleyen konvoy, burada da büyük ilgiyle karşılandı. Yaklaşık 3 bin kişinin aynı anda iftar yaptığı program renkli görüntülere sahne oldu.

Kırçova’daki iftar programına Başkan Atila Aydıner’in yanı sıra Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, Kırçova Belediye Başkanı Fatmir Dehari, Kırçova Müftüsü Murat Hüseyni ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN AYDINER: BAYRAMPAŞA’NIN KARDEŞLİĞİNİ BALKANLARA TAŞIYORUZ
Programda konuşan Başkan Atila Aydıner, “Balkanlar’daki dindaşlarımızla ve soydaşlarımızla aynı iftar sofrasında ‘âmin’ demekten mutluluk duyuyoruz. Bizler Bereket Konvoyumuz ile Bayrampaşa’dan Balkanlara dostluğumuzu ve kardeşliğimizi taşıyoruz. Bu projeyi 12 yıldır başarı ile sürdürmenin gururu içinde, Balkan coğrafyasında atalarımızın izini sürüyoruz. İftar sofralarımıza katılan, Balkanlar'da bu güzel atmosferin oluşmasına katkı sunan ve etkinliklerimizi büyük bir beğeni ile yakından takip eden herkese gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum. Burada sadece Ramazan programları düzenlemiyor, bölgede aynı zamanda kalıcı eserler de inşa ediyoruz. Kosova Mitroviça’da müftülüğümüzün ve halkımızın katkılarıyla yaptırdığımız İsa Bey Camii bunlardan en önemlisi. Biz Balkanlar’da eserlerimizle ve kültür projelerimizle var olmaya ve Bayrampaşa’nın kardeşliğini Balkanlara taşımaya devam edeceğiz.” dedi.

Programında sonunda Başkan Aydıner, protokol üyelerine ‘Bereket Konvoyu’ Tırı’nın maketini hediye etti.

ÜÇÜNCÜ İFTAR KUMANOVA’DA
Makedonya’daki üçüncü iftar programını 28 Haziran Salı günü Kumanova’da düzenleyecek olan Bereket Konvoyu, 29 Haziran Çarşamba günü de Sırbistan Bujanovac’a iftar sofraları kuracak.