‘BEREKET KONVOYU’ ARNAVUTLUK YOLCULUĞUNU TAMAMLADI

Arnavutluk’taki ikinci iftar programını Korçe’de düzenleyen ‘Bereket Konvoyu’ buradaki yolculuğunu da tamamlayarak Makedonya’ya hareket etti.

‘Kardeşlik sınır tanımaz’ sloganı ile 12 yıldır Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar ve gönül sofraları kuran Bereket Konvoyu, Arnavutluk’taki ikinci iftar programını Korçe’de düzenledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda 2 bin kişilik iftar sofrası kuruldu.

Bayrampaşa’dan dualarla yolcu edilen Bereket Konvoyu, Balkanlar’ı karış karış gezmeye devam ediyor. Gittiği her yerde sevgi gösterileri ile karşılanan konvoy, Bulgaristan, Sırbistan, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Karadağ ve Kosova’nın ardından Arnavutluk’a ulaştı. Kavaje’nin ardından Arnavutluk’taki ikinci iftar programını Korçe’de düzenleyen konvoy, burada da büyük ilgiyle karşılandı.

Korçe’deki iftar programına Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sırakaya’nın yanı sıra Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliği Müsteşarı Gül Sarıgül, Korçe Meclis Başkanı İlir Beylozi, Korçe Müftüsü Kazım Muci ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın sonunda protokol üyelerine hediye takdim eden Yalçın Sırakaya, ‘Bereket Konvoyu’muz ile Bayrampaşa’nın dostluğunu ve kardeşliğini Balkanlara taşıyoruz. Balkan coğrafyasında soydaşlarımız ve dindaşlarımız ile aynı sofraları paylaşmak, birlik ve bütünlük içinde olmak bizleri mutlu ediyor. Balkanlar bizim unutacağımız yerler değil. Tarihten gelen ortak bağlarımız bizleri buralara çekiyor. Evlad-ı Fatihan’da var olmaya ve buradaki kardeşlerimizle kucaklaşmaya devam edeceğiz” dedi.

KONVOY MAKEDONYA YOLUNDA
Arnavutluk’un ardından Makedonya’ya hareket eden Bereket Konvoyu, 26 Haziran Pazar günü Manastır’da, 27 Haziran Pazartesi günü Kırçova’da, 28 Haziran Salı günü de Kumanova’da iftar programı düzenleyecek.