‘BEREKET KONVOYU’ ARNAVUTLUK KAVAJE’DE

‘Kardeşlik sınır tanımaz’ sloganı ile 12 yıldır Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar ve gönül sofraları kuran Bereket Konvoyu, Arnavutluk Kavaje’de de binlerce kişilik iftar sofrası kurdu. Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sırakaya’nın da katıldığı Kavaje’deki iftar programına soydaşlarımız büyük ilgi gösterdi.

Bayrampaşa’dan dualarla yolcu edilen Bereket Konvoyu, Balkanlar’ı karış karış gezmeye devam ediyor. Gittiği her yerde sevgi gösterileri ile karşılanan konvoy, Bulgaristan, Sırbistan, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Karadağ ve Kosova’nın ardından Arnavutluk’a ulaştı. Arnavutluk Kavaje’de 2 bin kişilik iftar programı düzenleyen konvoy, burada da büyük ilgiyle karşılandı.

Kavaje’deki iftar programına Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sırakaya’nın yanı sıra büyükelçiler, belediye başkanları, bölgedeki din adamları ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

24 Haziran Cuma günü Arnavutluk Korçe’de de iftar programı düzenleyecek olan konvoy, buradan da Makedonya’ya hareket edecek. Bereket Konvoyu, Makedonya Manastır (26 Haziran Pazar), Kırçova (27 Haziran Pazartesi) ve Kumanova’da (28 Haziran Kumanova) iftar programları düzenleyecek.