‘BEREKET KONVOYU’ KOSOVA YOLCULUĞUNU TAMAMLADI

‘Kardeşlik sınır tanımaz’ sloganı ile 12 yıldır Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar ve gönül sofraları kuran Bereket Konvoyu, Kaçanik’in ardından Kosova Prizren’de de binlerce kişilik iftar sofrası kurdu. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in de katıldığı Prizren’deki iftar programına soydaşlarımız büyük ilgi gösterdi.

Bayrampaşa’dan dualarla yolcu edilen Bereket Konvoyu, Balkanlar’ı karış karış gezmeye devam ediyor. Gittiği her yerde sevgi gösterileri ile karşılanan konvoy, Bulgaristan, Sırbistan, Hırvatistan, Bosna-Hersek ve Karadağ’ın ardından Kosova’ya ulaştı. Kosova’daki ikinci iftar programını Prizren’de düzenleyen konvoy, burada da büyük ilgiyle karşılandı. Yaklaşık 3 bin kişinin aynı anda iftar yaptığı program renkli görüntülere sahne oldu.

Prizren’deki iftar programına Başkan Atila Aydıner’in yanı sıra Kosova Kamu Bakanı Mahir Yağcılar, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Ateş ile Priştine Başkonsolosu Selen Evcit, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sırakaya, belediye başkanları, bölgedeki din adamları ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“BAYRAMPAŞA’NIN KARDEŞLİĞİNİ BALKANLARA TAŞIYORUZ”
Programda konuşan Başkan Atila Aydıner, “Balkanlar’daki dindaşlarımızla ve soydaşlarımızla aynı iftar sofrasında âmin demekten mutluluk duyuyoruz. Bizler Bereket Konvoyumuz ile Bayrampaşa’dan Balkanlara dostluğumuzu ve kardeşliğimizi taşıyoruz. Bu projeyi 12 yıldır başarı ile sürdürmenin gururu içinde, Balkan coğrafyasında atalarımızın izini sürüyoruz. İftar sofralarımıza katılan, Balkanlar'da bu güzel atmosferin oluşmasına katkı sunan ve etkinliklerimizi büyük bir beğeni ile yakından takip eden herkese gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum. Burada sadece Ramazan programları düzenlemiyor, bölgede aynı zamanda kalıcı eserler de inşa ediyoruz. Kosova Mitroviça’da müftülüğümüzün ve halkımızın katkılarıyla yaptırdığımız İsa Bey Camii bunlardan en önemlisi. Biz Balkanlar’da eserlerimizle ve kültür projelerimizle var olmaya ve Bayrampaşa’nın kardeşliğini Balkanlara taşımaya devam edeceğiz.” dedi.

Programında sonunda Başkan Aydıner, katılımcılara ‘Bereket Konvoyu’ Tırı’nın maketini hediye etti.