‘BEREKET KONVOYU’ KARADAĞ'DA

Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar ve gönül sofraları kurmaya devam eden Bereket Konvoyu, Bosna-Hersek'in ardından Karadağ'a ulaştı. Karadağ'ın Gusinje şehrinde binlerce kişilik iftar sofrası kuran konvoy, soydaşlarımız tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Bereket Konvoyu, Balkanlar’daki yolculuğunu sürdürerek dostluk ve gönül köprüleri kurmaya devam ediyor. Bulgaristan, Sırbistan, Hırvatistan ve Bosna-Hersek’in ardından Karadağ’a ulaşan Bereket Konvoyu Karadağ'ın Gusinje şehrinde 2 bin kişilik iftar sofrası kurdu. Soydaşlarımız tarafından büyük ilgi gösterilen programda binlerce kişi aynı sofrada hep birlikte ‘amin’ dedi.

Gusinje’deki iftar programına Karadağ Başbakan Yardımcısı Rafet Husoviç, Türkiye'nin Karadağ Büyükelçisi Serhat Gülüp, Karadağ İslam Birliği Başkanı Rıfat Feyziç, Gusinje Belediye Başkanı Amela Çekiç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KOSOVA YOLUNDA
Konvoy, Kardağ’ın ardından Kosova’ya doğru hareket etti. 20 Haziran Pazartesi günü Kaçanik’te, 21 Haziran Salı günü de Prizren’de iftar sofraları kuracak olan konvoy, daha sonra ise Arnavutluk’a geçecek.