‘EN BEREKETLİ KONVOY’

BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ KARDEŞLİKTE YİNE SINIR TANIMADI

Ramazan ayı boyunca Balkanları, on birinci kez, ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar, gönül ve kültür sofraları kuran Bereket Konvoyu, yolculuğunu tamamladı. İlk iftar programını Hırvatistan Zagreb’de düzenleyen konvoyun son durağı ise Bulgaristan Kırcaali oldu.

Bereket Konvoyu, on birinci kez çıktığı Balkan turunu tamamladı. Konvoy, Ramazan ayı boyunca Hırvatistan, Bosna-Hersek, Sırbistan, Karadağ, Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Yunanistan ve Bulgaristan olmak üzere toplam 9 Balkan ülkesinin farklı şehirlerinde yaklaşık 100 bin soydaşı kurduğu iftar, gönül ve kültür sofralarında bir araya getirdi. Soydaşların yoğun ilgi gösterdiği ve basının yakından takip ettiği iftar programlarına siyasetçiler, sanatçılar, iş adamları, STK’lar ve dernekler katıldı.

“BİZİM KARDEŞLİĞİMİZ SINIR TANIMAZ”
Balkanlar’da Ramazan projesinin dostluk, barış, kardeşlik ve kültür projesi olduğunu söyleyen Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Biz Balkanlar’da sadece iftar sofraları kurmakla kalmadık, aynı zamanda gönül sofraları da kurduk. 4 TIR, 2 otobüs, 4 minibüs ve 80 kişilik gönüllü ekipten oluşan Bereket Konvoyumuzla, 11 yıl boyunca, Türkiye ve Balkanlar arasında dostluk ve kardeşlik köprüleri inşa ettik. Çünkü bizim kardeşliğimiz asla sınır tanımaz. Balkanlar’daki kardeşlerimizle yine suyumuzu, ekmeğimizi ve en önemlisi dostluğumuzu paylaştık. Katılımlarıyla Bayrampaşa’mızdaki ve Balkanlar’daki iftar sofralarımızı renklendiren tüm gönüllere, bu güzel sofraların kurulmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.