‘BEREKET KONVOYU’ 11’İNCİ KEZ BALKAN YOLLARINDA

Ramazan ayı boyunca Balkanlar’da iftar, gönül ve kültür sofraları kuracak olan “Bereket Konvoyu” coşkulu bir programla 11’inci kez Balkanlara uğurlandı. Temsilen bir deveyi tutan Başkan Aydıner, eski geleneklere uygun olarak konvoya öncülük etti.

Bayrampaşa Belediyesi, Atatürk Parkı’nda düzenlediği programla 4 TIR, 2 otobüs, 4 minibüs ve 80 kişilik gönüllü ekipten oluşan Bereket Konvoyu’nu on birinci kez Balkanlar’a uğurladı. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliğinde düzenlenen uğurlama törenine AK Parti milletvekilleri Sevim Savaşer, Şirin Ünal ve Markar Esayan, Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, AK Parti eski İlçe Başkanı Cemil Yıldız, Hayırevi Koordinasyon Merkezi Başkanı Melahat Aydıner, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Aytekin Uyar, Balkan ülkelerinin konsolosları,  belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, STK’lar, projenin bağışçıları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“BİZİM KARDEŞLİĞİMİZ SINIR TANIMAZ”

Törende konuşan Başkan Atila Aydıner, “Balkanlar’da Ramazan projesi dostluk, barış, kardeşlik ve kültür projesidir. Biz Balkanlar’da sadece iftar sofraları kurmakla kalmıyoruz, aynı zamanda gönül sofraları da kuruyoruz. 10 yıldır Türkiye ve Balkanlar arasında dostluk köprüleri inşa ediyoruz. Çünkü bizim kardeşliğimiz asla sınır tanımaz. Bu önemli kültür projemizde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bereket Konvoyumuzu on birinci kez Balkanlara yolcu etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Balkanlar’daki kardeşlerimizle yine suyumuzu, ekmeğimizi ve dostluğumuzu paylaşacağız. Projemizin Bayrampaşa, Balkanlar ve Türkiye için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmalar ve mehter takımı konserinin ardından dualar edilerek beyaz güvercinler uçuruldu. Başkan Atila Aydıner ve protokolün el sallayarak uğurladığı konvoy yola çıktı.

BİR MİLYON KİŞİYE ULAŞTI

2005 yılında kardeşlik sınır tanımaz sloganıyla yola çıkan Bereket Konvoyu, 10 yıl boyunca Hırvatistan, Bosna-Hersek, Sırbistan, Karadağ, Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Yunanistan ve Bulgaristan olmak üzere toplam 9 Balkan ülkesinin her bir şehrini karış karış gezerek yaklaşık bir milyon kişiye ulaştı.

BALKANLAR'DA RAMAZAN PROGRAMIMIZ 2015