BAYRAMPAŞA’DAN BOSNA’YA 3 TIR DOLUSU YARDIM

Bosna Hersek'te yaşanan sel felaketinin ardından yaraların sarılması için harekete geçen Bayrampaşa Belediyesi, selden zarar gören ailelere ulaştırılmak üzere 3 TIR dolusu yardım malzemesi gönderdi.

Bayrampaşa Belediyesi geçtiğimiz ay tarihinin en büyük sel felaketini yaşayan Bosna Hersek’e 3 TIR dolusu yardım malzemesi gönderdi. Yardım malzemeleri sel felaketinden en çok etkilenen 20 bin nüfuslu Bosanski Şamac bölgesindeki selzedelere ulaştırılacak. Yardım malzemeleri arasında yüzlerce çekyat, battaniye, ev tekstili, temizlik malzemesi ile çizme, kazma ve kürek bulunuyor.

Bayrampaşa Belediyesi hizmet binası önündeki Atatürk Parkı’ndan hareket eden TIR’lar Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar tarafından dualar eşliğinde uğurlandı.

‘BOSNA HERSEK’İN ACISINA DUYARSIZ KALAMAYIZ’
Tırları uğurlama töreninde konuşan Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa Belediyesi’nin Bosna Hersek’teki acıya duyarsız kalamayacağını söyledi. Bosna Hersek’in mayıs ayında tarihinin en büyük sel felaketini yaşadığını hatırlatan Başkan Atila Aydıner, “Selde ölümler meydana geldi, evler, hastaneler, okullar ve yollar sular altında kaldı. Balkanlar’ın başşehri olan Bayrampaşa, ilk günden itibaren selzedelerin yaralarını sarmak için seferber oldu. Selden en çok etkilenen Bosanski Şamac'ta sel atıklarının toplanması için derhal 3 kamyon, 2 de iş makinesi kiralayarak selzedelerin hizmetine sunduk. Bugün de 3 TIR dolusu yardım malzemesini Bosanski Şamac bölgesinde yaşayan kardeşlerimize gönderiyoruz. Mevlam, Bosnalı kardeşlerimize ve tüm mazlumlara bir daha böyle acılar yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

‘BİLGE KRAL’IN DOĞDUĞU ŞEHİR
Bosna’nın efsanevi lideri Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç'in doğduğu kent olan Bosanski Şamac'ta en az 10 bin kişi selden olumsuz etkilenmişti.